White w Indiach wyjazd niestety na studia ;)

[Trip 4] Shimla #2

Hej!

Na start muzyczka, bo dawno żadnej nie było ;). Kawałek z Dev D.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Wróciłem dzisiaj z Manali. Niezłe miejsce (lepsze niż Shimla :p), ale o tym później. Wpierw postuję zaległe zdjęcia z Shimli. Njoy.

Po wizycie w muzeum udałem się do Himalayan Bird Park. Hindusom jak zwykle udało się mnie zaskoczyć. Poniżej zdjęcie najbardziej egzotycznego ptaka.

Na szczęście, zaraz naprzeciw możemy oglądać Viceregal Lodge, obecnie Indian Institute of Advanced Study. Jest to miejsce, które zdecydowanie trzeba odwiedzić będąc w Shimli. Budowla klimatem przypomina Hogward z Harry’ego Potter’a. Dodatkowo warto powłóczyć się po otaczających ogrodach, które utrzymane są w prawdziwie nie-hinduskim stylu (czytaj: są czyste ;)).

Parę zdjęć z wnętrza…


Przemierzając ogrody miałem szansę dostrzec w końcu pierwsze znaki nadchodzącej jesieni. W Delhi przy prawie 30 stopniach jakoś się jej nie czuje… ;)

 

Po Hogwardzie poszedłem do Summer Hill. Jest to ostatnia stacja przed Shimlą (planowałem tu złapać pociąg powrotny). Ponieważ miałem jeszcze trochę czasu, postanowiłem pójść do Chadwick Falls (wodospady, 67m wysokości).

Idąc tam byłem trochę zły na siebie, bo powoli nadchodził zachód, a ja nie miałem jak zrobić zdjęcia – droga wiodła przez zalesiony teren. Na szczęście dostrzegłem starą wieżę ciśnień, która wystawała ponad korony drzew. Spytałem się, czy mogę tam wejść i, po otrzymaniu zgody, zacząłem się wdrapywać na górę.

W połowie drogi dostałem ostrzeżenie od miejscowych dzieciaków, że na górze mogą być małpy, a zaskoczone małpy to nie jest to co chciałbym spotkać na końcu 25 metrów wspinania się po drabinie ;). Musiałem jednak wejść dostatecznie wysoko, żeby drzewa nie zasłaniały mi widoku ^_^.

Tu widać konstrukcję (i jak wysoko wlazłem ;)). Może to nie była “wpinaczka”, ale przynajmniej dostarczyła mi odrobiny adrenaliny, której bez ściany mi tu brakuje.

Droga do wodospadów i same wodospady…


Jako, że przy wodospadach byłem dosyć późno (zostało mi 45 min do pociągu), dzień zakończyłem 6km marszobiegiem pod górkę ;). Ale zdążyłem, zrobiłem nawet parę zdjęć na stacji, choć trochę ruszonych (bo dyszałem :p).

 

Podobne wpisy:

[Trip 7]Khana National Park
Życzenia na święta
[Trip 5] Manali #3

7 Responses to [Trip 4] Shimla #2

 1. MBsenior says:
  1

  To jak jest: “uważaj, wściekła małpa na górnej platformie!” w hindi?

 2. wm says:
  2

  raczej po angielsku – "don't go there!" ;)

 3. Cini says:
  3

  Hej!Bardzo udana strona – ciekawie się czyta i ogląda:)

  Zawędrowałam tu przypadkiem szukając informacji o Ghaziabadzie – jadę na IMT na Term VI, zaczynający się 20.12.

  Jeśli znalazłbyś czas i chęci na opisanie paru praktycznych wskazówek, jak jest na uczelni i na co się przygotowac (w tym na jakie ceny) byłabym (ja i potomni) Ci bardzo wdzięczna.

  Pozdrawiam,

  Magda

  • wm says:
   3.1

   Hej!
   W takim razie zapewne się tu spotkamy (ja jestem do końca stycznia).

   Co do realiów studiowania – postaram się to jakoś później opisać. Póki jeszcze do końca nie przygnietli mnie nauką (a zbliżają się mid-term exams) staram się jeździć gdzieś prawie co weekend. Tu w Ghaziabadzie nie ma NIC do roboty (no, zawsze można pointegrować się na kampusie, ale to nie dla mnie ;)).

   Jeśli masz jakieś naglące pytania – uderzaj na priva (właśnie wysyłam Ci maila).

   Cya!

 4. MBsenior says:
  4

  “don’t go there!”

  To było do Ciebie, czy do małp, czy nie odróżniały?

 5. O. says:
  5

  Hogwart – ale super budynek :)) Ściana – jak to, nie mają tam ściany? W ogóle?? Katastrofa…

 6. O. says:
  6

  i fajny wodospad :]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Staty

(cas:72) Google Analyticator was unable to authenticate you with Google using the Auth Token you pasted into the input box on the previous step.

This could mean either you pasted the token wrong, or the time/date on your server is wrong, or an SSL issue preventing Google from Authenticating.

Try Deauthorizing & Resetting Google Analyticator.

Tech Info 400:Error fetching OAuth2 access token, message: 'invalid_grant'
Unique
Visitors
Powered By Google Analytics

Co robi white...

Najnowsze komenty

infos