My Webblog: https://wiwonder.com/read-blog/27633 https://www.katkoute.com/social/read-blog/77095_besiktas-termal-kamera-ile-su-kacagi-tespiti.html https://www.palscity.com/read-blog/186527 https://axisflare.com/read-blog/99200_besiktas-su-kacagi-tespiti.html https://kemetium.com/read-blog/28272 https://midiario.com.mx/read-blog/36471 https://connectgalaxy.com/read-blog/13088 https://www.exoltech.us/blogs/125031/Be%C5%9Fikta%C5%9F-Su-Ka%C3%A7a%C4%9F%C4%B1-Tespiti https://www.myidsocial.com/read-blog/10220 https://kansabook.com/read-blog/104471 https://scrolllink.com/read-blog/70719 https://tokemonkey.com/read-blog/185884 https://talkotive.com/read-blog/88802 https://talkitter.com/read-blog/110584 https://menagerie.media/index.php?link1=read-blog&id=28555 https://www.merexpression.com/read-blog/118319 https://bicycle.one/read-blog/39418 https://www.mixinpeople.co.za/read-blog/22958 https://www.hockeynhlforum.com/read-blog/20736 https://syst-www.scrolllink.com//read-blog/7481 https://www.mymeetbook.com/read-blog/31705 https://wineart24.com/read-blog/56148 https://www.poemsbook.net/blogs/38234/Be%C5%9Fikta%C5%9F-Su-Ka%C3%A7a%C4%9F%C4%B1-Tespiti https://chatterchat.com/read-blog/52442 https://yietnam.com/read-blog/81814 https://jejaringsosial.com/read-blog/16002 https://thelittlenet.com/read-blog/24994 https://bib.az/read-blog/54404 https://jointcorners.com/read-blog/22403 https://www.dizalty.com/read-blog/34186 https://blacksocially.com/read-blog/149358 https://social.deospace.com/read-blog/11671 http://www.barberlife.com/read-blog/169217 https://www.rugbynflforum.com/read-blog/9823

White w Indiach wyjazd niestety na studia ;)

[Trip 6] Goa #1

Goa, goa, goa… Przeciętny europejczyk słyszący tę nazwę widzi oczami wyobraźni gorące morze i balangi na plaży do białego rana. Czy tak rzeczywiście wygląda ten zakątek Indii? Postanowiłem to sprawdzić.

Po wylądowaniu w Dabolim wziąłem prepaid taxi (na zewnątrz hali przylotów – 490 rs) do Panaji, gdzie zatrzymałem się w hotelu republica. Urzekł mnie jego klimat, który doskonale wypisywał się kolonialną atmosferę miasteczka. Miejsce ma w sobie coś Portugalii(tak, mowie to ja, który Portugalię widział tylko na filmach;)).

Wyszedłem na miasto zapolować na coś do jedzenia, jednak ze względu na Diwali wszystko było pozamykane. W końcu udało mi się znaleźć jakiś sklep w którym resztką sił nabyłem jakiś sok i ciastka. Powłóczyłem się trochę po okolicy. Dowiedziałem się, gdzie można zlecić legalne przepisanie jakiegoś tekstu, odnalazłem jakąś kaplicę, odwiedziłem mniej uczęszczane zakątki miasta.


W końcu dotarłem do największej chyba atrakcji Panaji – Kościoła Niepokalanego Poczęcia Podobno to właśnie tu był pierwszy przystanek żeglarzy wracających z morza na drodze do ówczesnej stolicy (obecnie – Old Goa). Poniżej parę zdjęć:


Schowałem się na chwilę do hotelu, bo zaczęło padać (ach, gdzie te rozpalone słońcem plaże?:p), późnym wieczorem jeszcze raz wyszedłem na miasto. Parę zdjęć z nocy.

 

Następnego dnia wstałem prawie wcześnie rano, dotarłem do dworca autobusowego i pojechałem do Old Goa. Wbrew pozorom odnalezienie prawidłowego autobusu nie jest takie proste – pytasz najbliższego konduktora – jeśli jego autobus tam jedzie, to z entuzjazmem wskazuje pojazd, jeśli nie wskazuje z grubsza kierunek w którym trzeba iść i pytać się dalej;). Nawiasem mówiąc, złapałem ten autobus nas stopa – konduktor (umyślnie?) zapomniał wziąć ode mnie pieniędzy.

Old Goa – dawna stolica regionu. W tej chwili jednak prawie nikt tam nie mieszka. W XIX wieku przez miasto przetoczyła się epidemia cholery dziękując mieszkańców. Ci którzy przeżyli, uciekli. Miasto stało puste przez prawie 200 lat. Jedyne co ocalało, to odrestaurowane dzisiaj kościoły, których jest tam ponad 10 – można sobie tylko wyobrażać jak wielkie było to miasto w swoich latach świetności.

Postanowiłem zobaczyć tu coś poza tymi najwspanialszymi kościołami, obleganymi przez rzesze turystów. Zszedłem nad rzekę, gdzie była przeprawa promowa na leżącą nieopodal wyspę. Odwiedziłem też dwa kościoły leżące bardziej na uboczu. Na odwiedzenie wszystkich nie starczyło mu sił. Trzydziestostopniowy upał robi swoje. Poniżej zdjęcia, nie mam siły podpisywać który kościół jest który :p.

Udało mi się też upolować parę żyjątek!

I jeszcze parę kościołów, a co tam!


Ciąg dalszy nastąpi, obiecuję że następnym razem pokażę już Wam morze :D. Cya!

Podobne wpisy:

[Trip 5] Manali #3
[Trip 3] Rishikesh i Haridwar
[Trip 1: Mathura,Vrindavan,Agra] Agra Fort

4 Responses to [Trip 6] Goa #1

 1. W. Parys says:
  1

  Marku, o 8.15 czytam informację, że zdałeś egzamin po 9.00-brzmi to fantastycznie. Gratuluję!
  Czy schody tej wiekowej świątyni toną w wodzie? Wiem, o co mi chodzi z tymi budynkami, o ich pomarańczowy kolor i zniekształcone sylwetki ludzi, ale pewnie jest to sprawą sposobu wykonania zdjęcia. Nie rezygnuj z budowli!
  Kościoły z fasadą zaproponowaną przez jezuitów.Blask nieziemskiego światła z latarnii jednego z kościołów-znakomity.
  Czy byłeś już na filmie bollywoodzkim?Podobno na początku śpiewa się hymn.
  Jak reagują na Ciebie Hindusi, czy pytają, skąd pochodzisz?
  Serdeczności! W.

  • wm says:
   1.1

   Nie napisałem, że zdałem, napisałem, że już po ;). Jeśli chodzi ko kościół w Panaji, to jest on w środku miasta, oddalony jakieś 2-3km od brzegu morza (ale miasto jest nad rzeką, pewnie tam cumowały statki).

   Byłem na filmie. Jak w kinie w Polsce. Może te wszystkie mity (ludzie tańczą, śpiewają, itp.) pochodzą z jakichś podmiejskich kin, albo po prostu z innej części kraju – przecież jest taki ogromny.

 2. O. says:
  2

  hehe, egzamin z zarządzania?

  • wm says:
   2.1

   Hehh, tu prawie całe studia to zarządzanie, egzamin był z ERP, czyli Enterprise Resource Planning (przedmiot głuuupi jak but, choć jedyny chyba na jakim siedziałem przy komputerze na zajęciach ;)). Btw, udało mi się też wczoraj zaliczyć quiz z ERP na 9/10. Nie wiem jak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Staty

(cas:72) Google Analyticator was unable to authenticate you with Google using the Auth Token you pasted into the input box on the previous step.

This could mean either you pasted the token wrong, or the time/date on your server is wrong, or an SSL issue preventing Google from Authenticating.

Try Deauthorizing & Resetting Google Analyticator.

Tech Info 400:Error fetching OAuth2 access token, message: 'invalid_grant'
Unique
Visitors
Powered By Google Analytics

Co robi white...

Najnowsze komenty

infos