White w Indiach wyjazd niestety na studia ;)

[Trip 1: Mathura,Vrindavan,Agra] do Mathury

Ponieważ okazało się, że mamy jeszcze dwa tygodnie do rozpoczęcia zajęć, a papierkowa robota idzie naprawdę wolno, postanowiliśmy skorzystać z okazji i trochę pozwiedzać. Jako, że właśnie w tym czasie (2-3 września) odbywa się Janmastami (święto narodzin Kriszny) udaliśmy się do Mathury i Vrindavan.

Do Matury najłatwiej dostać się pociągiem z New Delhi. A żeby dostać się z Ghaziabadu do Delhi trzeba skorzystać z autorikszy, a potem metra. Tak więc wyszliśmy za bramę kampusu i rozpoczęliśmy przygodę ;)
autorikszaautoriksza
Różne sposoby posługiwania się motorem:
sposoby poruszania się motorem w indiachjazda motorem w indiach

Stacja kolejowa New Delhi (uwaga – Delhi ma kilka różnych stacji!) – najwygodniej dojechać do niej metrem. Wysiadając z niego należy od razu przejść kładką na drugą stronę torów i udać się do głównego budynku. Tam, na pierwszym piętrze znajdują się specjalne kasy dla turystów (UWAGA! W tej chwili przeniesione z powodu remontu do pokojów 122 i 123). Należy nie wierzyć nikomu (nawet pracownikom kolei) , że są one zamknięte, przeniesione lub że nie możecie kupić tam biletu na interesujący Was pociąg.

New Delhi Railway Stationpakowanie pociągu w indiach

Pociągi Indyjskie to osobny rozdział, my mieliśmy okazję podróżować drugą klasą (najgorsza z ośmiu, bez rezerwacji). Miało to swój urok ;).

Druga klasa w pociągu indyjskimDruga klasa w pociągu indyjskimDruga klasa w pociągu indyjskimDruga klasa w pociągu indyjskim

Po jakichś dwóch godzinach, wieczorem dotarliśmy do Mathury, gdzie uczestniczyliśmy w obchodach Janmastami, ale o tym opowiem później ;).

Podobne wpisy:

[Trip 4] Shimla #2
[Trip 2: Rajastan] Jodhpur
[Trip 2: Rajastan] Ranakpur

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Staty

(cas:72) Google Analyticator was unable to authenticate you with Google using the Auth Token you pasted into the input box on the previous step.

This could mean either you pasted the token wrong, or the time/date on your server is wrong, or an SSL issue preventing Google from Authenticating.

Try Deauthorizing & Resetting Google Analyticator.

Tech Info 400:Error fetching OAuth2 access token, message: 'invalid_grant'
Unique
Visitors
Powered By Google Analytics

Co robi white...

Najnowsze komenty

infos